Szanowni Państwo,

 

Witamy na stronie poświęconej projektowi dla szkół ponadgimnazjalnych pn. „Lekcje z ZUS”. Jest to pierwszy, autorski, projekt ZUS który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. logo projektu Lekcje z ZUS

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

dane o projekcie: 157 tys. uczniów, blisko 85 tys. uczniów wzięło udział konkursie/olimpiadzie, blisko 1000 szkół w projekcie

rok szkolny udział w „Lekcjach z ZUS” udział w konkursie/
olimpiadzie
liczba szkół biorących
udział w „Lekcji”
liczba szkół biorących udział
konkursie/olimpiadzie
2014/2015 ponad 17 tys. uczniów ponad 11 tys. uczniów 373 szkół 319 szkół
2015/2016 ponad 29 tys. uczniów ponad 19 tys. uczniów 626 szkół 550 szkół
2016/2017 ponad 46 tys. uczniów ponad 24 tys. uczniów 913 szkół 768 szkół
2017/2018 ponad 62 tys. uczniów ponad 30 tys. uczniów 950 szkół 912 szkół

 

Wszystkich chętnych pedagogów zapraszamy do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS". Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. W sprawie organizacji zajęć „Lekcje z ZUS" prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS (lista kontaktów). Wszystkie materiały na niniejszej stronie są do Państwa dyspozycji. W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.

W zakładce MATERIAŁY WIDEO udostępniliśmy krótkie filmy dotyczące ZUS i ubezpieczeń społecznych, które również można wykorzystać, aby nasze lekcje były bardziej urozmaicone.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

logo ministra rodziny, pracy i polityki społecznej      logo ministra edukacji narodowej