Blog rzecznika ZUS

 • Sytuacja pod pełną kontrolą

  05 grudnia 2017

  „Nie ma opcji, ZUS sobie nie poradzi. Ludzie będą czekać w kolejkach godzinami” – tak sądziło wiele osób przed 1 września, czyli przed dniem, od którego przyjmujemy wnioski o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym.

  Czytaj całość

 • Wakacje w ZUS

  09 sierpnia 2017

  Korzystasz z urlopu i masz więcej wolnego czasu? Mamy wakacyjną ofertę dla wszystkich osób, które zastanawiają się, czy nie zakończyć aktywności zawodowej i przejść na emeryturę.

  Czytaj całość

 • Podejmujmy decyzje świadomie

  01 sierpnia 2017

  Każdy chciałby mieć pewność, że podejmowane decyzje będą dla niego opłacalne. ZUS może pomóc nam zdecydować, kiedy przejść na emeryturę. Warto skorzystać!

  Czytaj całość

 • Artysta też człowiek

  12 kwietnia 2017

  Czy fakt, że ktoś jest aktorem lub piosenkarzem, oznacza, że obowiązują go inne zasady obliczania emerytury? Każdy tak samo powinien dbać o swoją emerytalną przyszłość i odkładać składki na ubezpieczenia społeczne.

  Czytaj całość

 • Bądźmy świadomi

  21 lutego 2017

  Już za osiem miesięcy zacznie obowiązywać ustawa, która obniża wiek emerytalny. Jednak decyzję, czy dalej pracować, czy też skorzystać z emerytury, trzeba podjąć świadomie.

  Czytaj całość

 

Rzecznik prasowy ZUS
Wojciech Andrusiewicz

Tel. 22 667 13 75
Tel. kom. 502 006 618

e-mail: rzecznik@zus.pl

Rocznik 1979. Z urodzenia i zamiłowania lublinianin. W Lublinie ukończyłem V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, następnie dziennikarstwo na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania w instytucjach administracji publicznej. Pracę w dziennikarstwie rozpoczynałem jeszcze na studiach w Akademickim Radiu Centrum. Po studiach związałem się z bezpłatną gazetą „Nasze Miasto Lublin”, a następnie „Gazetą Wyborczą w Lublinie”. W pracy w mediach zajmowałem się tematami ze sfery polityki i gospodarki. W 2006 r. przeszedłem na drugą stronę „mocy” tj. na stanowisko rzecznika prasowego Oddziału ZUS w Lublinie. Po dwóch latach oddział zmieniłem na centralę ZUS i jej biuro prasowe. Z kolei w roku 2011 biuro prasowe zamieniłem na stanowisko naczelnika wydziału komunikacji społecznej ZUS. Od lutego 2015 r. reprezentuję Zakład jako rzecznik prasowy.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, wielbicielem historii Polski i historii II Wojny Światowej. Kibicuję również każdej sportowej reprezentacji Polski.