Szanowni Państwo,

 

Witamy na stronie projektu dla szkół ponadpodstawowych. „Lekcje z ZUS”. Jest to nasz pierwszy, autorski, projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.logo projektu Lekcje z ZUS

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” stworzyliśmy we współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

dane o projekcie: 157 tys. uczniów, blisko 85 tys. uczniów wzięło udział konkursie/olimpiadzie, blisko 1000 szkół w projekcie

rok szkolny udział w „Lekcjach z ZUS” udział w konkursie/
olimpiadzie
liczba szkół biorących
udział w „Lekcji”
liczba szkół biorących udział
konkursie/olimpiadzie
2014/2015 ponad 17 tys. uczniów ponad 11 tys. uczniów 373 szkół 319 szkół
2015/2016 ponad 29 tys. uczniów ponad 19 tys. uczniów 626 szkół 550 szkół
2016/2017 ponad 46 tys. uczniów ponad 24 tys. uczniów 913 szkół 768 szkół
2017/2018 ponad 62 tys. uczniów ponad 30 tys. uczniów 950 szkół 912 szkół

 

Wszystkich chętnych pedagogów zapraszamy do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS". Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i merytorycznymi poradami. Jeśli chcą Państwo  zorganizować zajęcia „Lekcje z ZUS" prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS (lista kontaktów). Wszystkie materiały na tej stronie są do Państwa dyspozycji. W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.

W zakładce MATERIAŁY WIDEO udostępniliśmy krótkie filmy o ZUS i ubezpieczeniach społecznych, które również można wykorzystać, aby urozmaicić nasze lekcje.

Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

logo ministra rodziny, pracy i polityki społecznej      logo ministra edukacji narodowej