Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Etap wojewódzki Olimpiady za nami!

Z uwagi na sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo naszych Olimpijczyków, etap wojewódzki przeprowadziliśmy zdalnie za pomocą platformy Testportal. Aby uczniowie mogli zapoznać się z jego obsługą, 21 grudnia 2021 r. zorganizowaliśmy próbę generalną etapu wojewódzkiego dla chętnych szkół.

Zespoły udzielały odpowiedzi na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Miały na to maksymalnie 30 minut. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Uczniowie przygotowywali się do tego etapu z podręczników „Lekcje z ZUS materiały dla ucznia” oraz „Lekcje z ZUS materiały dla nauczyciela”.

O tym, które miejsce zajmie zespół zadecydują zdobyte punkty oraz czas, w jakim rozwiązany został test.

Do 14 stycznia 2022 r. zespoły mają prawo do złożenia odwołań, które rozpatrzymy do 17 stycznia 2022 r. Ostatecznie o tym, które zespoły zakwalifikują się do ścisłego finału i będą w nim reprezentować swoje województwo, poinformujemy 8 lutego 2022 r. Wyniki opublikujemy na stronie zus.pl/edukacja.

Do ogólnopolskiego finału Olimpiady, który odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. awansuje 16 najlepszych zespołów, które uzyskały minimum 20 punktów.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i przygotowanie do niego uczniów.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto, na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.