Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Olimpiada skraca dystans

Rywalizacja w finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbył się 16 kwietnia, była bardzo zacięta. 4 zespoły zdobyły równą liczbę punktów – 28 (na 30 możliwych). Kolejne 3 zespoły dzielił  do medalowych pozycji tylko 1 punkt (zdobyły 27 punktów). O kolejności na podium zadecydował więc czas, w jakim drużyny rozwiązały test finałowy.

I tak oto drużyna Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku im. Mikołaja Kopernika, w składzie Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul, Kamil Narbutt (nauczyciel: Aneta Nartowicz), potrzebowała 15 minut i 42 sekund na zdobycie 28 punktów. Reprezentacja Zespołu Szkół w Libiążu, w składzie Alicja Kostrzewa, Gabriela Czekaj, Weronika Koczur (nauczyciel: Jadwiga Bochenek) tyle samo punktów zdobyła w 19 minut i 26 sekund. Trzecie miejsce zajęła szkoła z tego samego województwa co zwycięska placówka - z podlaskiego. Ubezpieczeniowa kadra z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie Kamila Leoniak, Wiktoria  Leoniak i Weronika Kulesza (nauczyciel: Bożena Jaźwińska) zdobyła 28 punktów w 20 minut i 42 sekundy.

Mówią, że najgorsze dla sportowców i olimpijczyków jest 4 miejsce, tuż za podium. My tak nie uważamy. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 3 „Ekonomik” w Zielonej Górze wykazali się bowiem wiedzą równą medalistom (28 punktów), tyle że rozwiązali test w 26 minut i 40 sekund. Regulamin jest nieubłagany: przy równej liczbie punktów decyduje czas rozwiązania testu. Ostatecznie jednak warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych nie dla szybkich, ale rozważnych wyborów w życiu.

W wielkim finale Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych, przeprowadzonej on-line wzięło udział 18 zespołów ze wszystkich województw. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

Lista finalistów i laureatów Olimpiady (plik xlsx 12kb).