Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Olimpiada to dopiero początek

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się online, tak jak całe tegoroczne zmagania w ramach Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięskie zespoły oraz pozostali finaliści zawitali do oddziałów ZUS. Przez internet połączyli się z prof. Gertrudą Uścińską, prezes ZUS, oraz Magdaleną Mazur-Wolak, dyrektor Departamentu Obsługi Klientów i jednocześnie przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady.

– Gratuluję wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wiedza ta bardzo ułatwia start do kariery. Życzę, aby intelektualna przygoda z ubezpieczeniami społecznymi nie kończyła się na szkole ponadpodstawowej. Dlatego tworzymy platformę, która połączy wszystkich uczestników olimpiady i będzie miejscem tworzenia nowych wartości. Bardzo dziękuję nauczycielom za ich pracę z młodzieżą i tak wspaniałe przygotowanie do konkursu – mówiła profesor Gertruda Uścińska.

Jadwiga Bochenek, nauczycielka i opiekunka olimpijczyków z Zespołu Szkół w Libiążu (2 miejsce), zaznaczyła, że sukces jej podopiecznych to także efekt wysokiego poziomu materiałów edukacyjnych.

– Nauczyciel nie musi szukać materiałów, wszystko jest dostępne na podstronie zus.pl poświęconej edukacji. To bardzo ułatwia pracę – podkreśliła.

Do udziału w praktykach i stażach w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zachęcała dyrektor Magdalena Mazur-Wolak.

– Mamy programy stażowe oraz praktyki i chcemy, aby młodzi, zdolni i ambitni ludzie przychodzili do Zakładu.

Tegoroczne zmagania w olimpiadzie ubezpieczeniowej wygrała drużyna Zespołu Szkół Handlowo--Ekonomicznych w Białymstoku im. Mikołaja Kopernika w składzie Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul, Kamil Narbutt, nauczyciel: Aneta Nartowicz. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół w Libiążu w składzie Alicja Kostrzewa, Gabriela Czekaj, Weronika Koczur, nauczyciel: Jadwiga Bochenek. Trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem w składzie Kamila Leoniak, Weronika Leoniak i Weronika Kulesza, nauczyciel: Bożena Jaźwińska.

W tegorocznej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która jest zwieńczeniem programu „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych, wzięło udział ponad 14 tysięcy uczniów z 754 szkół.

Więcej informacji o Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajdziecie na podstronie zus.pl o edukacji.