Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS ponownie nagrodzony za innowacyjność

Za wdrażanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w sferze obsługi klienta, w tym za liderowanie we wprowadzaniu EESSI (europejska elektroniczna wymiana informacji dotycząca zabezpieczenia społecznego), profesjonalne wprowadzenie e-zwolnień i elektronizacji akt pracowniczych oraz samoobsługi na Platformie Usług Elektronicznych, kapituła Polskiej Nagrody Innowacyjności już po raz drugi przyznała nagrodę główną Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.

statuetka polska nagroda innowacyjności - złota statuetka na czarnym tle - link do powiększonego obrazka

- To jest nagroda za ciężką pracę na rzecz naszych klientów, nagroda dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wyróżnienie przyznane po raz drugi jest bardzo mocnym potwierdzeniem, że droga, którą przyjęliśmy i projekty, które wdrażamy, są bardzo wysoko oceniane zarówno przez klientów jak i ekspertów segmentu nowych technologii, finansów i ubezpieczeń społecznych. Dziękujemy za docenienie i zaufanie – mówił Paweł Jaroszek, członek zarządu ZUS nadzorujący pion finansów podczas gali wręczenia Polskiej Nagrody Innowacyjności, która odbyła się w trakcie VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Olsztynie.

Polska Nagroda Innowacyjności to program gospodarczy prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Otrzymują ją najbardziej innowacyjne oraz kreatywne firmy, uczelnie, instytuty i instytucje działające w naszym kraju. W ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności za wprowadzenie e-składki, czyli indywidualnych numerów rachunków składkowych, dzięki któremu przedsiębiorcy wpłacają składki jednym przelewem w miejsce trzech lub czterech (wraz z Funduszem Emerytur Pomostowych) przelewów jeszcze w 2017 r.