Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

ZUS współpracuje z Collegium Humanum

– Umowa ZUS z Collegium Humanum ma charakter partnerski. Jej przedmiotem są m.in.: współorganizowanie i współuczestnictwo w konferencjach naukowych, dostęp do staży i praktyk w ZUS dla studentów, wykłady, konsultacje i szkolenia ekspertów z ZUS dla studentów, wykładowców i pracowników, indeksy lub punkty w rekrutacji na uczelnię dla finalistów Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

– Popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych to ustawowe zadanie ZUS. Jednym z najważniejszych działań w tym kierunku jest dla nas współpraca z uczelniami wyższymi. W szkołach wyższych jesteśmy obecni od wielu lat, jednak dzięki moim staraniom ta współpraca nabrała systemowego charakteru – dodaje szefowa ZUS.

– Dzięki umowie nasi studenci zdobędą cenne doświadczenie. Większość z nich chce w przyszłości związać się z prywatnym biznesem, ale zapoznanie się z perspektywą największej i najstarszej instytucji ubezpieczeniowej z całą pewnością pomoże im przygotować się do świadomego i dojrzałego wejścia na rynek pracy. Bardzo cieszymy się na tę współpracę – mówi prof. Paweł Czarnecki, rektor Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej.

Z praktyk w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będą mogli korzystać studenci prawa, zarządzania, finansów i rachunkowości. Dodatkowo Collegium Humanum zaprasza praktyków z ZUS do prowadzenia zajęć na uczelni, uczestnictwa we wspólnych webinarach, konferencjach i seminariach.

ZUS ma zawartych ponad 100 umów ramowych o współpracy z uczelniami z całej Polski. Z każdą uczelnią określa indywidualnie warunki porozumienia. ZUS podejmuje współpracę z ośrodkami państwowymi i prywatnymi, prestiżowymi uczelniami o wieloletniej historii, jak i mniejszymi ośrodkami, które dbają o wszechstronny rozwój studenta i praktyczne podejście do nauczania. Są to uczelnie o różnych profilach – zarówno uniwersytety, szkoły humanistyczne, ekonomiczne, techniczne, jaki i wyższe szkoły zawodowe.

Collegium Humanum jest uznaną placówką naukową. Otrzymała tytuł „Uczelni Roku 2021” według dziennika „Polska Times”.