Blog rzecznika ZUS

 • Wysoka jakość usług dla klientów ZUS

  30 grudnia 2014

  Od kwietnia 2009 r. do grudnia 2014 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizował projekt pt. "Poprawa jakości usług świadczonych przez ZUS na rzecz przedsiębiorców". Działania prowadzone w ramach projektu dotyczyły 3 wielkich obszarów zarządzania: procesów, kapitału ludzkiego oraz komunikacji. Tym samym projekt stał się jednym z narzędzi realizacji strategii ZUS.

  Czytaj całość

 • Niech się święci emerytura

  20 sierpnia 2014

  Media szeroko informowały w ostatnim czasie o kontrolach pracodawców pod kątem tzw. umów śmieciowych. Według tych doniesień ZUS wzmógł takie kontrole, co więcej rzekomo miał stosować inne niż dotychczas kryteria oceny typów umów stosowanych w relacjach z pracownikami.

  Czytaj całość

 • Nie radzimy, ale dobrze obsługujemy

  21 lipca 2014

  Gazeta Wyborcza opisuje, jak to dziennikarze w kilku polskich miastach pofatygowali się do ZUS i wypytywali o to, co mają wybrać: ZUS czy OFE. Redakcja jest rozczarowana: żadna z pań w zusowskim okienku nie poradziła, jak postąpić. Dziennikarze dostali tylko pakiet informacji na temat zmian w systemie emerytalnym, usłyszeli także, że wszyscy obecni członkowie OFE mają czas na decyzję do końca lipca oraz że następna możliwość wyboru pojawi się za 2 lata między kwietniem a lipcem 2016 roku.

  Czytaj całość

 • Podstawa to satysfakcja klienta

  02 czerwca 2014

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekty współfinansowane ze środków europejskich. Jeden z nich dotyczy opracowania i wdrożenia systemu zarządzania jakością bezpośredniej obsługi klientów w ZUS.

  Czytaj całość

 • Współpraca międzynarodowa ZUS: konkret, nie kurtuazja

  07 kwietnia 2014

  Jeden z tabloidów podał "sensacyjne" dane na temat wyjazdów służbowych prezesa ZUS. Przy okazji dziennik przypisał prezesowi także delegacje innych - w sumie 85 - osób z ZUS, ale przecież nie od dziś wiadomo, że stosowanie tradycyjnych kryteriów uczciwości i rzetelności dziennikarskiej w odniesieniu do publikacji tabloidów jest grubym nieporozumieniem.

  Czytaj całość

 • O PUE, psie, kocie i obowiązkach

  06 marca 2014

  Kampania informacyjna "Jesteś w sieci? Wpadnij do ZUS" przynosi wymierne efekty i budzi spore emocje. Najpierw o efektach: pierwsze spoty zaczęły się pojawiać w telewizji w Nowy Rok. Już kilka dni potem wiadomo było, że odzew, mierzony liczbą nowo założonych profili na Platformie Usług Elektronicznych (pue.zus.pl) jest bardzo duży.

  Czytaj całość

 • Fakty, których nie ma

  28 lutego 2014

  Materiały o przetargu informatycznym ZUS w "Faktach" TVN więcej mówią o warsztacie dziennikarzy "Faktów" niż gładkie, wypowiadane na antenie słowa wydawcy programu. Nie mogę się oprzeć skojarzeniu z dowcipami o Radiu Erewań.

  Czytaj całość

 • Optymalny ZUS dla klientów

  23 stycznia 2014

  ZUS zakończył jeden z ważniejszych etapów realizacji Programu opracowania i optymalizacji procedur określających standardy obsługi klientów. Co to oznacza dla samych klientów? Przede wszystkim sprawną i szybką obsługę.

  Czytaj całość

 

Rzecznik prasowy ZUS
Wojciech Andrusiewicz

Tel. 22 667 13 75
Tel. kom. 502 006 618

e-mail: rzecznik@zus.pl

Rocznik 1979. Z urodzenia i zamiłowania lublinianin. W Lublinie ukończyłem V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, następnie dziennikarstwo na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania w instytucjach administracji publicznej. Pracę w dziennikarstwie rozpoczynałem jeszcze na studiach w Akademickim Radiu Centrum. Po studiach związałem się z bezpłatną gazetą „Nasze Miasto Lublin”, a następnie „Gazetą Wyborczą w Lublinie”. W pracy w mediach zajmowałem się tematami ze sfery polityki i gospodarki. W 2006 r. przeszedłem na drugą stronę „mocy” tj. na stanowisko rzecznika prasowego Oddziału ZUS w Lublinie. Po dwóch latach oddział zmieniłem na centralę ZUS i jej biuro prasowe. Z kolei w roku 2011 biuro prasowe zamieniłem na stanowisko naczelnika wydziału komunikacji społecznej ZUS. Od lutego 2015 r. reprezentuję Zakład jako rzecznik prasowy.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, wielbicielem historii Polski i historii II Wojny Światowej. Kibicuję również każdej sportowej reprezentacji Polski.