Blog rzecznika ZUS

 • Wszystko dla Was – naszych klientów

  12 października 2016

  ZUS nie tworzy prawa, nie decyduje o wysokości zbieranych składek i wypłacanych świadczeń. Odpowiada jednak za obsługę klientów. Bardzo się stara, zwłaszcza ostatnio, by była ona
  na coraz wyższym poziomie.

  Czytaj całość

 • Bez obaw o przyszłość

  02 sierpnia 2016

  Niektórzy wieszczą emerytalny armagedon. Ponoć ma zabraknąć pieniędzy na emerytury. ZUS właśnie opublikował prognozę naszej emerytalnej przyszłości, z której wniosek płynie jeden – żadna katastrofa nam nie grozi. Emerytury są i będą wypłacane.

   

  Czytaj całość

 • Zaufaj ZUS w okienku

  30 czerwca 2016

  Do końca lipca możemy zdecydować, co się stanie z naszymi składkami gromadzonymi w drugim filarze emerytalnym. Warto podjąć świadomą decyzję i nie opierać się na plotkach ani wskazaniach kolorowych gazet.

  Czytaj całość

 • Czyj jest ZUS i czyja kasa?

  31 maja 2016

  To niby banalne pytanie, ale przestaje takie być, kiedy prześledzimy publikacje prasowe oraz swoje nastawienie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i całego systemu.

  Czytaj całość

 • Ucz się, ucz, bo nauka to do ZUS klucz

  29 kwietnia 2016

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie boi się znanej przestrogi „obyś cudze dzieci uczył”. Mimo że w katalogu swoich zadań nie ma bezpośredniej edukacji młodzieży, to jednak podjął się nauczania młodych ludzi. Po uczniach szkół ponadgimnazjalnych przyszedł czas na studentów.

  Czytaj całość

 • Winny na siłę

  31 marca 2016

  Przyznam, że okazałem się mało przewidujący. Nigdy nie sądziłem, że można osobę czy instytucję oskarżać o wszystko, co nam przyjdzie na myśl, a do czego nikt inny przyznać się nie chce.

  Czytaj całość

 • Nowy prezes to nowe emerytury?

  29 lutego 2016

  Jak to łatwo na kłamstwie lub choćby półprawdach nakręcić spiralę oczekiwań, którą ktoś będzie musiał w końcu dość stanowczo przeciąć, mówiąc po prostu prawdę. Niestety, taką spiralę, nakręconą przez kolorową prasę, często uznajemy za pewnik.

  Czytaj całość

 • ZUS daje przykład

  29 stycznia 2016

  Nie wszyscy wierzyli. Niektórzy wręcz wieszczyli porażkę. Inni stwierdzali: na pewno nie dotrzymacie terminu. A jednak e-zwolnienia ruszyły, zgodnie z terminem zapisanym w ustawie, czyli 1 stycznia 2016 r.

  Czytaj całość

 

Rzecznik prasowy ZUS
Wojciech Andrusiewicz

Tel. 22 667 13 75
Tel. kom. 502 006 618

e-mail: rzecznik@zus.pl

Rocznik 1979. Z urodzenia i zamiłowania lublinianin. W Lublinie ukończyłem V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, następnie dziennikarstwo na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania w instytucjach administracji publicznej. Pracę w dziennikarstwie rozpoczynałem jeszcze na studiach w Akademickim Radiu Centrum. Po studiach związałem się z bezpłatną gazetą „Nasze Miasto Lublin”, a następnie „Gazetą Wyborczą w Lublinie”. W pracy w mediach zajmowałem się tematami ze sfery polityki i gospodarki. W 2006 r. przeszedłem na drugą stronę „mocy” tj. na stanowisko rzecznika prasowego Oddziału ZUS w Lublinie. Po dwóch latach oddział zmieniłem na centralę ZUS i jej biuro prasowe. Z kolei w roku 2011 biuro prasowe zamieniłem na stanowisko naczelnika wydziału komunikacji społecznej ZUS. Od lutego 2015 r. reprezentuję Zakład jako rzecznik prasowy.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem, wielbicielem historii Polski i historii II Wojny Światowej. Kibicuję również każdej sportowej reprezentacji Polski.