Wicedyrektor ds. Ubezpieczeń

    Centrala ZUS

    Departament Ubezpieczeń i Składek

    ul. Szamocka 3, 5
    01-748 Warszawa

  • Województwo

    mazowieckie

    Niezbędne:
    - wykształcenie wyższe
    - minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ubezpieczeń społecznych,
    - powyżej 3 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym
    - minimum 5 lat stażu pracy

    Mile widziane:
    - wykształcenie wyższe (prawo, ubezpieczenia społeczne, administracja, ekonomia, zarządzanie, polityka społeczna)
    - studia podyplomowe: ubezpieczenia społeczne, polityka społeczna, prawo (specjalizacje prawnicze), ekonomia, integracja europejska, organizacja i zarządzanie

    - umiejętność zarządzania zespołem (w tym motywowanie i rozwój pracowników)
    - umiejętność podejmowania decyzji
    - umiejętność współpracy
    - umiejętność zarządzania procesowego
    - umiejętności negocjacyjne
    - otwartość na zmiany/ nastawienie na rozwój
    - zorientowanie na realizację celów

  • Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

    1. Nadzoruje opracowywanie i wdrażanie zasad i procedur w zakresie procesów dotyczących obsługi spraw z zakresu podlegania ubezpieczeniom, w tym rozstrzygania zbiegów tytułów ubezpieczeń, zasad finansowania składek oraz podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych
    2. Nadzoruje proces wyliczenia płatnikom składek stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe
    3. Nadzoruje prawidłowość obsługi przez terenowe jednostki organizacyjne postępowań wyjaśniających z zakresu, o którym mowa w pkt 1 oraz postępowań związanych z weryfikacją stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe
    4. Nadzoruje procedury w zakresie postępowań w przypadku braku lub błędów w informacji ZUS IWA
    5. Nadzoruje przygotowanie założeń i specyfikacji wymagań dla narzędzi informatycznych
    6. Nadzoruje merytoryczną prawidłowością przygotowywanych wyjaśnień i odpowiedzi w sprawach indywidualnych do ubezpieczonych, płatników składek, instytucji i podmiotów zewnętrznych, komórek organizacyjnych Centrali i terenowych jednostek organizacyjnych Zakładu
    7. Nadzoruje przygotowanie wytycznych dla jednostek organizacyjnych Zakładu w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu, wysokości, zasad finansowania i podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych, ustalania obowiązku opłacania składek na te Fundusze oraz zasad i zakresu przekazywanych danych do NFZ oraz w zakresie zasad wypełniania i korygowania przez płatników dokumentów zgłoszeniowych składanych za ubezpieczonych oraz członków ich rodzin
    8. Nadzoruje opracowywanie i uaktualnianie materiałów informacyjnych dla płatników składek i ubezpieczonych oraz opiniuje materiały przedkładane przez inne komórki organizacyjne
    9. Akceptuje lub opiniuje uwagi do projektów aktów prawnych z zakresu właściwości podległych komórek
    10. Nadzoruje koordynację prac w zakresie określania wzorów dokumentów zgłoszeniowych składanych za ubezpieczonych oraz członków ich rodzin, formularzy informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe i zgłoszenia danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze

  • Wymagane dokumenty

    - CV
    - list motywacyjny z numerem referencyjnym 758682
    - odręcznie podpisane oświadczenie (może być w formie scanu) zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji (wzór poniżej)
    - kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
    - kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe
    - kopie świadectw pracy dokumentujących wymagany staż pracy lub zaświadczenia o zatrudnieniu zawierającego okres zatrudnienia w przypadku pozostawania w stosunku pracy

  • Termin, do którego należy składać dokumenty

    27 lipca 2020 r.

  • Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu aplikacji na podany w pozycji "Miejsce składania dokumentów" adres mailowy lub datę wpływu korespondencji w godzinach urzędowania Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  • Miejsce składania dokumentów

    rekrutacja.centrala@zus.pl
    W tytule maila proszę wskazać stanowisko, o które ubiega się kandydat

    lub

    Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
    Departament Spraw Pracowniczych

  • Dodatkowe informacje

    Nabór będzie się składał z 2 etapów:
    - etap 1: test wiedzy ze znajomości przepisów dotyczących: systemu ubezpieczeń społecznych, przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
    - etap 2: rozmowa kwalifikacyjna z elementami wywiadu kompetencyjnego przeprowadzona w Centrali lub w formie zdalnej przez komunikator internetowy – wywiad on-line.
    Do etapu 2 zostaną zakwalifikowane osoby, które pozytywnie przejdą etap 1 rekrutacji (wyniki testu).

    Skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne

    Przesłanych dokumentów nie zwracamy

    Oferty kandydatów niezakwalifikowanych zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru

    Oferty niekompletne, niepodpisane oraz bez wymaganych i podpisanych oświadczeń nie będą rozpatrywane

  • Warunki pracy

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

    Wyposażenie stanowiska pracy:
    - sprzęt komputerowy,
    - sprzęt biurowy.

    Warunki wykonywania pracy:
    - spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
    - polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
    - wiążą się z bezpośrednim kontaktem z klientem ZUS,
    - konieczność poruszania się po całym obiekcie,
    - konieczność odbywania podróży służbowych,
    - budynek 3-piętrowy z windą oraz pomieszczeniami sanitarnymi dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    - stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na I piętrze,
    - miejsce pracy dostosowane do osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego,
    - wejście do budynku jest zorganizowane z poziomu chodnika,
    - drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie, natomiast drzwi do budynku, w którym zlokalizowane jest stanowisko pracy nie otwierają się automatycznie,
    - w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Wymagana klauzula