Stanowisko ds. ustalania świadczeń międzynarodowych i korespondencji

    ZUS I Oddział w Łodzi

    Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych

    I Oddział w Łodzi
    ul. Zamenhofa 2
    90-431 Łódź

  • Województwo

    łódzkie

    niezbędne:
    - wykształcenie średnie
    pożądane:
    - wykształcenie wyższe (ekonomia, administracja, ubezpieczenia społeczne, prawo)
    - minimum 6 miesięcy pracy związanej z ustalaniem kapitału początkowego i praw do emerytur i rent

  • Wymagania dodatkowe

    - znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
    - umiejętność obsługi pakietu MS Office, E2, KP, aplikacji interakcyjnych
    - znajomość języka angielskiego na poziomie B1 (średnio zaawansowany)
    - znajomość Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ustaw o emeryturach i rentach kapitałowych oraz rozporządzeń do tych ustaw
    - znajomość zasad naliczania kapitału początkowego
    - znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego
    - znajomość Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
    - znajomość przepisów prawa UE dotyczących koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego, w tym głównie rozporządzeń: 987/2009/WE, 883/2004/WE
    - znajomość zawartych przez Polskę umów bilateralnych w dziedzinie zabezpieczenia społecznego
    - nastawienie na wyniki/konsekwencja w działaniu
    - terminowość, rzetelność
    - samodzielność, odpowiedzialność
    - umiejętność poprawnego przekazywania informacji ustnych oraz pisemnych
    - działanie procesowe/nastawienie na proces
    - opanowanie
    - umiejętność rozwiązywania problemów
    - umiejętność poprawnego wnioskowania
    - umiejętność obsługi klienta
    - umiejętność stosowania przepisów

  • Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

    Zapewnia opracowywanie spraw w ramach realizacji procesów dotyczących obsługi wniosków i korespondencji osób posiadających polskie i zagraniczne okresy ubezpieczenia, zainteresowanych uzyskaniem lub zmianą świadczeń emerytalno-rentowych podlegających koordynacji na podstawie umów międzynarodowych.

  • Wymagane dokumenty

    - CV
    - list motywacyjny ze wskazaniem komórki organizacyjnej oraz stanowiska pracy, o które ubiega się kandydat
    - odręcznie podpisane oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji (wzór poniżej w rubryce „Wymagana Klauzula”)
    - kserokopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe

  • Termin, do którego należy składać dokumenty

    20 marca 2018 r.

  • Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu korespondencji w godzinach urzędowania I Oddziału ZUS w Łodzi.

  • Miejsce składania dokumentów

    Wydział Spraw Pracowniczych
    90-431 Łódź

  • Dodatkowe informacje

    - poszukujemy 2 kandydatów na stanowisko
    - umowa na czas określony w celu zastępstwa
    - oferty złożone lub nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane
    - skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne
    - złożonych dokumentów nie zwracamy
    - oferta niekompletna, niepodpisana oraz bez wymaganej i podpisanej klauzuli nie będzie rozpatrywana
    - do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne

  • Wymagana klauzula

    Prosimy na kopercie, w której znajduje się oferta pracy umieścić dopisek "OFERTA PRACY". Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczenia w swojej ofercie klauzuli następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922)

    Ogłoszenie listy kandydatów

  • Imiona, nazwiska, nazwy miejscowości zamieszkania kandydatów spełniających wymagania formalne

    Monika Florczak, Łódź
    Marta Otocka, Łódź