Ścieżka nawigacji

Aktualności

„Symbol Innowacyjności” dla ZUS

Zakład otrzymał nagrodę jako przykład instytucji, która z myślą o swoich klientach systematycznie wprowadza innowacje i podąża w stronę elektronizacji usług. – Dzięki innowacjom takim jak e-Składka pracodawcy nie muszą mierzyć się między innymi z błędami, jakie popełniali w przelewach do ZUS. Przed wprowadzeniem e-składki było ich prawie 300 tysięcy rocznie. Dziś pomyłki są jednostkowe. Jesteśmy i będziemy dla obywateli nie tylko symbolicznie – powiedział wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek, odbierając nagrodę w imieniu Zakładu.

Nagroda jest przyznawana między innymi instytucjom, które świadczą usługi publiczne dla dobra obywateli. Wyróżnienie otrzymują podmioty, które nie muszą mierzyć się z bezpośrednią konkurencją w swoich obszarach działania, ale zawsze charakteryzują się symboliczną jakością. Program „Symbol” stworzyła redakcja „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku do „Rzeczpospolitej” i „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”.

To nie jedyne wyróżnienie dla ZUS w tym obszarze. W październiku tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych został uhonorowany Polską Nagrodą Innowacyjności 2019 za wprowadzanie nowych usług dla klientów.