Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS technologicznym liderem 2018 r.

„Lider 2018” to konkurs organizowany przez Gazetę Bankową, którego celem jest wskazanie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone w 2018 r. W tym roku odbyła się już XVII edycja tego konkursu, a nagrody przyznawano w kategoriach: Bankowość, Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe, Przemysł 4.0. Tytuł Lidera 2018 przyznawała specjalna kapituła, w której skład wchodzili m.in. przedstawiciele świata nauki, mediów, czy minister przedsiębiorczości i technologii. Nagrody rozdano 24 kwietnia podczas Gali Technobiznesu.

W gronie nagrodzonych podmiotów rynku komercyjnego znalazła się w tym roku jedna instytucja publiczna i był to Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wyróżniony w kategorii „Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe”. W kategorii tej nagrodzeni zostali głównie prywatni ubezpieczyciele. ZUS został wyróżniony za wprowadzenie od stycznia 2018 r. projektu e-składka, czyli indywidualnych numerów rachunków składkowych dla ponad 2,5 mln płatników składek. wyróżnienia dla ZUS za projekt e-Składka

- Wyróżnienie Lidera 2018 to kolejny dowód, że wprowadzane przez nas rozwiązania są nie dość, że nowoczesne to przede wszystkim służą naszym klientom. E-składka to przykład rozwiązania, które powstało właśnie z myślą o ułatwieniu kontaktów z naszą instytucją. Jednocześnie wdrożenie tego rozwiązania nie byłoby możliwe gdyby nie ciągłe unowocześnianie narzędzi informatycznych, które mamy w swojej dyspozycji – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wyróżnienie w konkursie „Lider 2018” to kolejna nagroda, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał w ostatnim roku. Na początku ubiegłego roku Związek Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Edukacji nagrodzili prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS za szczególny wkład w edukację ekonomiczną studentów w zakresie ubezpieczeń społecznych i programu długoterminowego oszczędzania. We wrześniu Polska Agencja Przedsiębiorczości przyznała Zakładowi Polską Nagrodę Innowacyjności 2018, za strategię wprowadzania nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych, które zwiększają zakres usług w obszarze elektronicznego kontaktu z klientem. Z kolei Fundacja Qualitas doceniła ZUS certyfikatem „European Quality Certificate 2018” za wprowadzenie usługi doradcy emerytalnego.