Stanowisko ds. przyznawania i wypłat zasiłków

    ZUS Oddział w Białymstoku

    Wydział Zasiłków

    Oddział w Białymstoku
    ul. Młynowa 29
    15-404 Białystok

  • Województwo

    podlaskie

    - wykształcenie średnie
    Mile widziane:
    - wykształcenie wyższe (ekonomia, rachunkowość, administracja, ubezpieczenia społeczne)
    - minimum 6 miesięcy pracy związanej z obsługą finansową

  • Wymagania dodatkowe

    - umiejętność obsługi pakietu MS Office,
    - umiejętność przekazywania informacji pisemnych,
    - umiejętność stosowania przepisów,
    - poprawne wnioskowanie,
    - umiejętność współpracy z innymi,
    - umiejętność radzenia w trudnych sytuacjach,
    - komunikatywność,
    - rzetelność.
    Znajomość:
    - Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa i rozporządzeń do tej ustawy, w szczególności rodzaje świadczeń z tytułu czasowej niezdolności do pracy,
    - Ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, w szczególności przepisy dotyczące:
    Podmiotów zobowiązanych do sporządzania protokołów wypadkowych i kart wypadku,
    Zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego,
    - Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w szczególności zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu poszczególnych grup ubezpieczonych.

  • Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

    Zapewnia opracowanie decyzji dotyczących przyznania świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego i świadczeń z tytułu choroby z ubezpieczenia wypadkowego oraz zasiłków pogrzebowych, wypłacanych przez Zakład, zapewnia także przygotowanie dokumentacji do wypłaty świadczeń, w tym:
    - ustalanie prawa do świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń społecznych w razie choroby i macierzyństwa oraz zasiłków pogrzebowych,
    - dokonywanie potrąceń z wypłacanych świadczeń na wniosek podmiotów zewnętrznych i wewnętrznych,
    - opracowanie pism i decyzji w sprawie prawa i wypłaty świadczeń oraz zaświadczeń dotyczące okresu ich pobierania oraz wysokości.

  • Wymagane dokumenty

    - CV,
    - list motywacyjny (z zaznaczeniem komórki organizacyjnej i stanowiska, o jakie ubiega się kandydat),
    - odręcznie podpisane oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji (wzór klauzuli na końcu ogłoszenia w dziale „Wymagana klauzula”),
    - kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, doświadczenie zawodowe.

  • Termin, do którego należy składać dokumenty

    27 września 2019 r.

  • Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu korespondencji w godzinach urzędowania Oddziału ZUS w Białymstoku.

  • Miejsce składania dokumentów

    Wydział Kadrowo-Płacowy, pok. 310 bud. B

  • Dodatkowe informacje

    - poszukujemy 1 kandydata,
    - umowa o pracę na czas zastępstwa,
    - proces rekrutacji obejmować będzie test wiedzy i rozmowę kwalifikacyjną,
    - skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne,
    - złożonych dokumentów nie zwracamy,
    - oferta niekompletna, niepodpisana oraz bez wymaganej i podpisanej klauzuli nie będzie rozpatrywana,
    - dokumenty złożone lub nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane,
    - do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne,

    Oferujemy:
    - stabilne zatrudnienie,
    - pakiet dopłat z ZFŚS dla pracowników i członków rodzin,
    - ubezpieczenie grupowe na korzystnych warunkach,
    - możliwość rozwoju poprzez udział w różnych formach szkoleń.

  • Warunki pracy

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

    Wyposażenie stanowiska pracy:
    - sprzęt komputerowy,
    - sprzęt biurowy.

    Warunki wykonywania pracy:
    - spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
    - polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
    - wiążą się z bezpośrednim kontaktem z klientem ZUS,
    - konieczność odbywania podróży służbowych,
    - budynek X-piętrowy z windą oraz pomieszczeniami sanitarnymi dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    - stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na I piętrze,
    - wejście do budynku jest zorganizowane z poziomu chodnika,
    - drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie,
    - w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Wymagana klauzula

    Ogłoszenie listy kandydatów

  • Imiona, nazwiska, nazwy miejscowości zamieszkania kandydatów spełniających wymagania formalne

    Sylwia Charko, Wasilków
    Joanna Popielarz, Białystok
    Paulina Cudowska, Nowodworce
    Elżbieta Snarska, Kotły
    Angelika Sienkiewicz, Knyszyn
    Marcin Nowicki, Białystok
    Ewa Szymczyk, Czarna Białostocka
    Izabela Obrycka, Białystok
    Ewa Mieńkowska, Białystok
    Małgorzata Głębocka, Kleosin
    Ewelina Skrodzka, Białystok
    Jolanta Zawadzka, Białystok
    Martyna Kosyl, Białystok
    Ewelina Katarzyna Kowalczyk, Białystok
    Agnieszka Juszkiewicz, Białystok
    Edyta Dzieszuta, Białystok
    Magdalena Malinowska-Wildowicz, Białystok
    Wojciech Woźniak, Białystok
    Jan Pokaczajło, Białystok