Przypomnienie hasła

System umożliwia użytkownikowi przypomnienie hasła. Użytkownik ma do wyboru dwa kanały na które może otrzymać nowe hasło: email i sms.


W przypadku gdy użytkownik zapomni hasła aplikacja umożliwia łatwe ustalenie nowego. Kanał dostępu musi być aktywny (nie został wcześniej zablokowany przez trzykrotne podanie błędnego hasła) - jeśli nie jest, nie ma możliwości odzyskania hasła.

 

W celu przypomnienia hasła należy:

1. Na stronie Wybór Sposobu logowania wybrać przycisk Przypomnienie hasła Przypomnij hasło. Aplikacja wyświetla stronę Przypomnienie Hasła.

RIUprzypomnienie_hasla

2. W wyświetlonym oknie należy wybrać odpowiedni kanał otrzymania nowego hasła. Do wyboru jest wiadomość sms lub wiadomość email.

3. Po wybraniu odpowiedniego kanału należy podać:

login
numer telefonu lub adres e mail (w zależności od tego jaki kanał otrzymania wiadomości wcześniej wybrano

Następnie należy wybrać przycisk Wyślij. Aplikacja wyświetla komunikat informujący o wysłaniu hasła.

RIU_przypomnienie_hasla1

warningZarówno adres e-mail jak i numer telefonu musi być zgodny z tym, który jest przypisany do profilu. Gdy wystąpi rozbieżność aplikacja wyświetli komunikat informujący o niepoprawnych danych.

RIUniepoprawne_dane

 

 

4. W przypadku wybrania sposobu przypomnienia hasła poprzez adres email należy zalogować się na pocztę oraz otworzyć otrzymany link. Aplikacja wyświetla stronę Zdefiniuj nowe hasło.

 

RIU_zmiana_hasla

 

5. W wyświetlonym oknie należy podać oraz powtórzyć nowe hasło, następnie potwierdzić za pomocą przycisku Zmień hasło. Aplikacja wyświetla komunikat informujący o poprawnym utworzeniu nowego hasła.

 

RIU_nowe_haslo