Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS przekazał już pierwsze zwaloryzowane świadczenia

W związku z waloryzacją najniższe emerytury i renty wzrosły do 1200 zł brutto.

- W czwartek i piątek pierwsze zwaloryzowane świadczenia trafiły do emerytów i rencistów. Decyzje o waloryzacji klienci otrzymają w kwietniu, razem z informacjami o trzynastej emeryturze – powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska na konferencji w I Oddziale ZUS w Warszawie.

- W razie potrzeby informacje o zwaloryzowanej emeryturze i rencie można uzyskać już teraz w placówkach ZUS. Mamy tu doradców emerytalnych, którzy służą pomocą w sprawach dotyczących świadczeń - dodała Gertruda Uścińska.

W tym roku waloryzacja emerytur i rent jest kwotowo-procentowa. W kwietniu ruszy także wypłata trzynastej emerytury. - Dziękuję ZUS i jego pracownikom za to, że w terminie ruszamy z działaniami, które mają służyć obywatelom - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

konferencja nt. waloryzacji, wiceminister Stanisław Szwed, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska - link do powiększonego obrazka

Doradcy emerytalni ZUS  pomagają w podjęciu decyzji o momencie przejścia na emeryturę. Do tej pory wykonali dla klientów ZUS 2 mln obliczeń w kalkulatorze emerytalnym. Dziś (3 marca) z ich pomocy w I Oddziale ZUS w Warszawie skorzystali minister Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed.

Przypomnijmy, że od 1 marca świadczenia emerytalno-rentowe wzrosły o wskaźnik waloryzacji 103,56 proc.