Ścieżka nawigacji

OLEKSII POLEGKYI biogram

OLEKSII POLEGKYI biogram

OLEKSII POLEGKYI

Dr Oleksii Polegkyi - pracownik naukowy w Kanadyjskim Instytucie Studiów Ukraińskich na Uniwersytecie w Albercie w Kanadzie oraz członek Działu Badań Komunikacji Politycznej Uniwersytetu w Antwerpii w Belgii.

Uzyskał tytuł doktora nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim w Polsce oraz na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii. Otrzymał tytuł magistra filozofii na Uniwersytecie im. T. Szewczenki w Kijowie.

Był pracownikiem naukowym w Graduate Institute of Russian Studies, National Chengchi University na Tajwanie oraz w Instytucie Badań Zaawansowanych Kőszeg (iASK) na Węgrzech.

Był stypendystą Programu Lana Kirklanda, Stypendialnego programu Tajwanu, realizował granty badawcze Narodowego Centrum Nauki, Fundacji Erste, Fundacji Otwartego Społeczeństwa.

Specjalizuje się w badaniach z zakresu transformacji postkomunistycznej w Europie Wschodniej, komunikowaniu politycznym, polityki zagranicznej i budowania tożsamości w przestrzeni postsowieckiej. Pisze dla: Novoe vremya; Ukrainska Pravda;New Eastern Europe.

27 listopada 2018
14.20-14.40

Dyskurs polityczny na Ukrainie dotyczący integracji europejskiej

OLEKSII POLEGKYI fota

 

zdjęcie