Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Zabrzu – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Zabrzu – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w siedzibie Oddziału ZUS w Zabrzu w budynku przy ul. Szczęść Boże 18.  

Miejsca parkingowe

Obok budynku znajduje się parking dla klientów ZUS. Przed budynkiem są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem przy ul. Szczęść Boże 18. Wejście jest zorganizowane z poziomu chodnika.

Drzwi do budynku otwierają automatycznie.

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie znajdują się na parterze i na I piętrze z możliwością dotarcia windą oraz podjazdem. Z wejścia należy kierować się na wprost do windy, następnie na stanowisko nr 1 znajdujące się po lewej stronie od wejścia na Sali Obsługi Klientów - celem uzyskania informacji w którym gabinecie odbędzie się badanie. Pracownik ochrony prowadzi Cię do właściwego gabinetu. W przypadku wezwań dotyczących kontroli zaświadczeń lekarskich należy kierować się w lewą stronę od wejścia głównego na parterze lub windą na pierwsze piętro i również kierować się w lewą stronę. Na holach znajdują się tablice informujące ze wskazaniem Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Drzwi do gabinetów są otwierane przez lekarzy orzeczników.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetów lekarskich przed wejściem do poczekalni na I piętrze oraz na parterze z prawej strony od wejścia do budynku, obok portierni.