Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Gdańsku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Gdańsku – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w siedzibie Oddziału ZUS w Gdańsku  przy ul. Marynarki Polskiej 146A.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone 3 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku wejściem od ulicy Marynarki Polskiej 146 A z poziomu chodnika. Drzwi do budynku otwierają się automatycznie. Nad drzwiami wejściowymi do budynku jest zainstalowany znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego YourWay dla osób niedowidzących i niewidomych. Aby skorzystać z tego systemu należy zainstalować na telefonie aplikację YourWay. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Wewnątrz budynku

Gabinety lekarskie lekarzy orzeczników znajdują się na parterze i na I piętrze z możliwością dotarcia windą. Z wejścia należy kierować się w lewą stronę. Gabinety lekarskie komisji lekarskich znajdują się na podwyższonym parterze z możliwością dotarcia windą. Z wejścia należy kierować się w prawą stronę. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. O zamiarze skorzystania z windy należy poinformować pracownika ochrony, którego pomieszczenie znajduje się po lewej stronie od drzwi wejściowych. Na holu głównym znajduje się również wózek inwalidzki, z którego w razie potrzeby można skorzystać.

Pętla indukcyjna znajduje się na parterze, w pokoju numer 13. Stanowisko do obsługi osób niedosłyszących wyróżnia znak przekreślonego ucha z literą "T".

W budynku zainstalowane są znaczniki systemu nawigacyjno-informacyjnego YourWay dla osób niedowidzących i niewidomych. Aby skorzystać z tego systemu należy zainstalować na telefonie aplikację YourWay.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajdują się na parterze na korytarzach po prawej i po lewej stronie od wejścia do budynku.

Drzwi toalet oznaczone są tabliczkami z napisami w języku Brajla umieszczonymi na wysokości klamki.