Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

3,2,1… start! Rozpoczynamy Olimpiadę o ubezpieczeniach społecznych

Złośliwi mówią, że w szkole dowiemy się ile wynosi liczba pi z dokładnością do 10 miejsc po przecinku, ale nie dowiemy się, jak oblicza się emeryturę. Temu stereotypowi na pewno przeczą uczestnicy projektu „Lekcje z ZUS”. Część z uczniów uczestniczących w „Lekcjach z ZUS” przystąpiła właśnie do pierwszego (szkolnego) etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finał Olimpiady odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Centrali ZUS w Warszawie. Na laureatów Olimpiady czekają indeksy na uczelnie i nagrody rzeczowe.

Do tegorocznej edycji Olimpiady nauczyciele zgłosili ponad 33 tysiące uczniów z blisko tysiąca szkół. Najlepszych uczniów z województw, którzy spotkają się w drugim etapie Olimpiady, poznamy do 25 stycznia.

W tym roku w realizacji projektu „Lekcje z ZUS” wspiera nas Ośrodek Rozwoju Edukacji, który dba o doskonalenie nauczycieli. Cieszy nas również fakt, że nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych została poszerzona o dodatkowe treści z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Aktualny regulamin Olimpiady oraz aktualności znajdują się na: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada.