Breadcrumb

Navigation Menu

Oddział w Wałbrzychu – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Wałbrzychu – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w 3 lokalizacjach:

  • w siedzibie Oddziału ZUS w Wałbrzychu przy ul. Kasztanowej 1,
  • w siedzibie Inspektoratu ZUS w Lubaniu przy ul. Łokietka 13,
  • w siedzibie Inspektoratu ZUS w Jeleniej Górze przy ul. Sygietyńskiego 10.

Sprawdź na skierowaniu na badanie, w której lokalizacji odbędzie się Twoje badanie.

 

1. Siedziba Oddziału w Wałbrzychu

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy ul. Kasztanowej 1 znajdują się parkingi dla klientów ZUS. Są na nich wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością – 5 miejsc.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku głównym wejściem. Wejście jest zorganizowane z poziomu chodnika.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Wszystkie gabinety lekarskie znajdują się na parterze budynku. Z wejścia należy kierować się w stronę rejestracji. Znajduje się ona tuż przy wejściu do budynku po prawej stronie. Pracownik ZUS wskazuje drogę do poczekalni. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych, poczekalnia znajduje się naprzeciwko gabinetów lekarskich. Jest przestronna z dużą ilością miejsc siedzących, obecnie zredukowaną do 21. Od sierpnia 2019 r. w orzecznictwie lekarskim funkcjonuje system kolejkowy, kierujący osoby skierowane do odpowiednich gabinetów lekarskich. Drzwi do gabinetów otwierają lekarze orzecznicy.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się tuż przy poczekalni obok gabinetów lekarskich.

 

2. Siedziba Inspektoratu ZUS w Lubaniu

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem Inspektoratu znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością – 2 miejsca (na parking można wjechać przez boczną bramę od ul. Łokietka lub główną bramą od ul. Reja).

Wejście do budynku

Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu znajduje się w pobliżu bramy wjazdowej przy ul. Łokietka. Przy wejściu znajduje się pochylnia. Przy pochylni jest dzwonek z informacją „POMOC DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”. Naciśnij dzwonek, jeżeli chcesz uzyskać pomoc w dotarciu do stanowisk obsługi klientów.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Gabinet lekarski znajduje się na parterze budynku. Z wejścia należy kierować się w prawą stronę. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Lekarz orzecznik otwiera drzwi do gabinetu.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się na parterze w części budynku niedostępnej dla klientów. W dostaniu się do tej części budynku pomaga pracownik ochrony.

 

3. Siedziba Inspektoratu ZUS w Jeleniej Górze

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy ul. Sygietyńskiego 10 znajduje się parking dla klientów ZUS. Są na nim wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością – 3 miejsca.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą dostać się do budynku głównym wejściem przy ul. Sygietyńskiego. Wejście zorganizowane jest z poziomu chodnika.

Drzwi do budynku otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Z wejścia głównego należy kierować się w prawą stronę do poczekalni. Drugim pokojem po prawej stronie jest rejestracja. Pracownik ZUS kieruje osoby do poczekalni pod odpowiednie gabinety lekarskie. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Poczekalnia znajduje się naprzeciw gabinetów lekarskich. Poczekalnia jest przestronna z dużą ilością miejsc siedzących (27 miejsc). Lekarze orzecznicy otwierają drzwi do gabinetów.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się przy poczekalni w pobliżu gabinetów lekarskich, po lewej stronie od wejścia do poczekalni.