Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

Aktywny ZUS dla młodych

Dzień Przedsiębiorczości to nowatorski program, który umożliwia przekazywanie młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy o pracy w wybranej przez każdego uczestnika instytucji oraz zakresie zadań realizowanych na wybranym stanowisku pracy, a w szerszym wymiarze - uczy młodych ludzi funkcjonowania na rzeczywistym rynku pracy. Ideą tej akcji jest włączenie środowiska przedsiębiorców i instytucji w edukację nastolatków.

Młodzież odbywająca praktyki w ZUS miała możliwość sprawdzenia, jak wygląda praca na różnych stanowiskach, m.in. przy bezpośredniej obsłudze klienta, w wydziale prawnym, kadrach. Praktykanci poznali także historię ZUS oraz cele i zadania stawiane instytucji. Pracownicy ZUS przedstawili młodym gościom rolę, jaką odgrywa system ubezpieczeń społecznych we współczesnym społeczeństwie i w państwie.

Tegoroczna edycja programu miała miejsce w całym kraju i była objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już po raz kolejny wziął udział w Dniu Przedsiębiorczości. Za 2014 r. ZUS otrzymał dyplom dla najaktywniejszej firmy biorącej udział w programie przygotowującym młodzież do świadomego wyboru drogi zawodowej i ścieżki edukacyjnej.