Ścieżka nawigacji

ZUS w mediach

Prezes ZUS: 30 listopada mija ważny termin dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne w ramach Tarczy 5.0 tylko do 30 listopada mają czas na złożenie wniosku - przypomina prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Tarcza 5.0 przewiduje, że przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji i wystaw.

"Do poniedziałku najbliższego, czyli do 30 listopada, przedstawiciele branży turystycznej mogą wnioskować do ZUS o wsparcie - świadczenia postojowej czy też zwolnienia ze składek" - powiedziała profesor Uścińska w TVP Info.

Prezes ZUS podała najnowsze dane dot. Tarczy 5.0. Wynika z nich, że jeżeli chodzi o zwolnienie z opłacania składek to złożono około 11,6 tys. wniosków na kwotę około 52 mln zł. Natomiast jeżeli chodzi o świadczenia postojowe to złożono około 9,3 tys. wniosków na sumę około 13,5 mln zł.