Ścieżka nawigacji

Aktualności

Sukces e-Składki

Do 31 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaksięgował blisko 2,4 mln wpłat składek na ubezpieczenia społeczne na kwotę blisko 19,2 mld zł. Dla porównania: w styczniu ubiegłego roku ZUS zebrał z tytułu składek niecałe 17,3 mld zł. Co niezwykle istotne, to fakt, że w pierwszym miesiącu funkcjonowania e-składki, czyli indywidualnych numerów rachunków składkowych, płatnicy popełnili jedynie 44 błędy w przelewach na znikomą w skali całego miesiąca kwotę 42 tys. zł. Błędne przelewy zostały wyjaśnione w bezpośrednim kontakcie z klientami.

Skuteczne wprowadzenie w życie projektu e-składki i zwiększony wpływ składek doceniała, w swoim wpisie na Twitterze, minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

#eSkładka działa już od miesiąca. To uproszczenie dla przedsiębiorców opłacających składki oraz dla #ZUS. To przeniesienie ciężaru na państwo i ułatwienia dla 2,5 mln płatników składek.

Dzięki #eSkładka do ZUS trafiło aż 19 mld zł. To o blisko 11% większe wpływy niż w styczniu 2017 r. Gratulacje dla Prezes ZUS!  Dobra robota. Szacunek i wyrazy uznania!