Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Zbliża się półfinał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Już 7 marca 2023 roku najlepsze zespoły z województw zmierzą się w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest zwieńczeniem projektu „Lekcje z ZUS”. Konkurs ma trzy etapy. Pierwszy odbył się w listopadzie i wzięło w nim udział blisko 36 tys. młodych ludzi z całej Polski.

Do II etapu zakwalifikowało się 340 najlepszych zespołów z całej Polski. Komitety Wojewódzkie wyznaczyły miejsca, gdzie olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 25 pytań. Informacja o miejscu, gdzie odbędzie się II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2022/2023.

Oprócz wiedzy w konkursie liczy się także szybkość podejmowania decyzji, ponieważ drugim po liczbie zdobytych punktów kryterium jest czas rozwiązania arkusza testowego.

Zarówno „Lekcje z ZUS”, jak i Olimpiada z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Dane są imponujące – w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 75 tys. uczniów, a ponad 35 tys. sprawdziło swoją wiedzę w Olimpiadzie.

Warto spróbować swoich sił w rywalizacji dotyczącej ubezpieczeń społecznych, ponieważ oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych (laptopy, tablety, czytniki) można zdobyć indeks na wymarzoną uczelnię, dodatkowe punkty w rekrutacji lub rabaty w opłatach za czesne. Nieocenioną wartość ma również zdobyta wiedza tak potrzebna u progu dorosłości.