Breadcrumb

Aktualności

Zbliża się półfinał jubileuszowej X edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Olimpiadę po raz dziesiąty. Jest ona zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”. Olimpiada ma trzy etapy. Pierwszy z nich odbył się w listopadzie ubiegłego roku i wzięło w nim ponad 36 tys. uczestników.

Do II etapu zakwalifikowały się 333 najlepsze zespoły z całej Polski. Komitety Wojewódzkie wyznaczyły miejsca, gdzie olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 25 pytań. Informacja o miejscu, gdzie odbędzie się II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2023/2024 (pdf 446 kb).

Młodzi ludzie, którzy zmierzą się w wojewódzkim etapie Olimpiady muszą wykazać się nie tylko wiedzą, ale także refleksem, bowiem drugim po liczbie zdobytych punktów kryterium jest czas rozwiązania arkusza testowego.

Zarówno „Lekcje z ZUS”, jak i Olimpiada z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Dane są imponujące – w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 113 tys. uczniów, a blisko 36 tys. sprawdziło swoją wiedzę w Olimpiadzie. Wiemy już, że w bieżącym roku szkolnym padnie kolejny rekord. W jubileuszowej edycji „Lekcji z ZUS” wzięło już udział ponad 120 tys. uczestników, a mamy dopiero półmetek roku szkolnego.

Uczniowie, którzy uczestniczą w projektach edukacyjnych ZUS, oprócz praktycznej wiedzy potrzebnej u progu dorosłości, mogą zdobyć atrakcyjne nagrody. W Olimpiadzie można wygrać laptopy, tablety, czytniki oraz indeksy na wymarzoną uczelnię.