Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Oddział w Legnicy – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Oddział w Legnicy – dostępność dla osób z niepełnosprawnościami skierowanych na badanie lekarskie

Gdzie przeprowadzane są badania lekarskie?

Badania lekarskie odbywają się w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 26, w budynku głównym.

Miejsca parkingowe

Po lewej stronie budynku znajduje się parking. Są na nim wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Dojazd pierwszą bramą po lewej stronie od przystanku autobusowego.

Wejście do budynku

Jako klient ze szczególnymi potrzebami, np. z niepełnosprawnością ruchu, możesz dostać się do budynku głównego najbliższym wejściem, które znajduje się przy Orzecznictwie Lekarskim (po lewej stronie budynku głównego). Kierunek wskażą Ci duże tablice ze strzałką o treści „ORZECZNICTWO LEKARSKIE”. Przy wejściu do Orzecznictwa Lekarskiego znajduje się pochylnia.

Drzwi do budynku przy Orzecznictwie Lekarskim nie otwierają się automatycznie. Przy otwarciu podwójnych drzwi pomoże Ci pracownik. Przyciśnij i uruchom zainstalowany przy drzwiach do budynku przycisk, który przywołuje pracownika. Obecnie funkcjonuje system monitoringu, pomocy udzielają pracownicy ochrony. Do czasu zmodernizowania wejścia, tak zapewniamy klientowi ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do budynku.

Wewnątrz budynku

Wszystkie gabinety lekarskie znajdują się na parterze budynku.

Po wejściu do Orzecznictwa Lekarskiego kieruj się w lewą stronę. Wewnątrz budynku są utrudnienia polegające na kilku stopniach schodowych, które możesz pokonać platformą przyschodową. Przy platformie zainstalowany jest przycisk, który przywołuje pracownika ochrony - on uruchamia platformę. Przyciśnij i uruchom przycisk.

Korytarz poczekalni na parterze budynku znajduje się bezpośrednio przed gabinetami lekarskimi. Jest szeroki, zapewnia swobodę poruszania się, wyposażony jest w dużą ilość miejsc siedzących oraz stolik.

Po wejściu na poczekalnię, po lewej stronie, w pokoju nr 13, znajduje się punkt rejestracji osób wezwanych na badanie oraz punkt zwrotu kosztów przejazdu na badanie.

 Drzwi do gabinetów są otwierane przez lekarzy orzeczników.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się po prawej stronie od wejścia, na parterze budynku. Jest to pomieszczenie nr 17, wyraźnie oznakowane.