Punkt Informacyjny w Chełmnie - dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Gdzie znajduje się punkt informacyjny ZUS

W Chełmnie naszych klientów obsługujemy w punkcie informacyjnym w budynku Urzędu Miasta przy ul. Dworcowej 1.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Po drugiej stronie ulicy, na przeciwko budynku, znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Parking jest płatny.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku wejściem z poziomu chodnika znajdującym się na tyłach budynku.

Drzwi wejściowe do budynku

Drzwi do budynku nie otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Stanowisko obsługi klientów punktu informacyjnego znajduje się na parterze. Jest zorganizowane w pomieszczeniu, do którego drzwi nie otwierają się automatycznie. Do stanowiska obsługi prowadzą schody. Wewnątrz budynku nie ma windy.  Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą swoje sprawy załatwić na parterze budynku. Naciśnij na dzwonek, który znajduje się przy drzwiach wejściowych do budynku. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do obsługi klientów.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

W budynku nie ma toalety przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.

Uwaga, najbliższymi placówkami ZUS dostępnymi dla osób z niepełnosprawnością ruchu są: Oddział ZUS w Toruniu przy ul. Mickiewicza 33/39 oraz Inspektoracie ZUS w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 39.