Ścieżka nawigacji

Aktualności

Kto wiedział najwięcej?

17 trzyosobowych zespołów – zwycięzców etapu wojewódzkiego, zmierzyło się 8 kwietnia w wielkim finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Walka była niezwykle zacięta. Aż trzy zespoły zdobyły 29 punktów (na 30 możliwych).

I tak, drugie miejsce zajęły przedstawicielki Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku w składzie - Paulina Malinowska, Katarzyna Załuska i Marlena Lewoc. Dziewczyny rozwiązały test w 15:12 sek.!

Trzecie miejsce zdobyły przedstawicielki województwa małopolskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej - Gabriela Zelek, Aleksandra Woźniak i Karolina Pająk. Dziewczyny rozwiązały test w 24:41 sek.

Ponoć najgorsze dla sportowców i olimpijczyków jest 4 miejsce, tuż za podium. My tak nie uważamy. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie - Agnieszka Rzeźniczok, Marta Penczok i Maciej Jankowski wykazali się bowiem wiedzą równą medalistom (29 punktów), tyle że rozwiązali test w 25 minut i 25 sekund. Regulamin jest nieubłagany - przy równej liczbie punktów decyduje czas rozwiązania testu.

Lista  finalistów i laureatów Olimpiady 2021/2022 (plik xlsx 11kb).

W tegorocznej edycji Olimpiady zespoły walczyły o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków.

To ósma edycja Olimpiady. Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. To oznacza, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne.

W tym roku do Olimpiady przystąpiła rekordowa liczba ponad 35 tys. uczniów z 947 szkół z całego kraju. Olimpiada zorganizowana została w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Zarówno projekt edukacyjny jak i Olimpiada objęte są patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i przygotowanie do niego uczniów.

Gratulujemy sukcesu laureatom i finalistom!