Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

ZUS z Aktywnymi 50+

Oferta tegorocznych targów obejmowała tematykę związaną m.in. ze zdrowiem, pracą i edukacją, nowymi technologiami, prawem, finansami a także z ubezpieczeniami. Podobnie jak w latach ubiegłych, na targach Aktywni 50+ zaprezentowały się firmy, dla których ważny jest odbiorca dojrzały, będący doświadczonym i mądrym konsumentem. Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Targi "Aktywni 50+" to także przestrzeń dla organizacji pozarządowych i jednostek miejskich, które działają na rzecz osób po 50. roku życia. Jak zwykle na stoisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapewniona została kompleksowa obsługa ekspercka z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym, emerytur i rent czy zasiłków chorobowych. Eksperci ZUS odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej, świadczeń przysługujących ubezpieczonym, bezpłatnej rehabilitacji leczniczej ZUS. Jednak na tegorocznych targach głównym celem Zakładu była promocja wśród "Aktywnych 50+" Platformy Usług Elektronicznych. W punkcie rejestracji PUE pracownicy ZUS zakładali chętnym osobom profil na Platformie Usług Elektronicznych oraz potwierdzali Profil Zaufany e-PUAP. Aktywni seniorzy chętnie skorzystali z tej możliwości i licznie rejestrowali się na Platformie.

- Duże zainteresowanie poradami udzielanymi przez naszych ekspertów potwierdza sens udziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w takich wydarzeniach jak targi Aktywni 50+ - mówi Maria Nowak, dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu. - To także doskonała okazja, by zaprezentować naszym Klientom możliwości, jakie daje Platforma Usług Elektronicznych - dodaje.

Marlena Nowicka
rzecznik prasowy
I Oddziału ZUS w Poznaniu