Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prezes ZUS: opiekunowie dzieci jeszcze zdążą wykorzystać bony turystyczne

- Opiekunowie dzieci, którzy pobierają świadczenie wychowawcze, zapłacą jeszcze tymi bonami. Przypomnę, że trzeba je aktywować, gdy jest chęć wyjazdu. Bon jest zakontraktowany na długi okres – do końca marca 2022 - mówiła w środę (26 sierpnia) prezes ZUS w programie "Money. To się liczy".

- Przybywa też przedsiębiorców, którzy realizują bon. Jest to przedsięwzięcie skalkulowane nie tylko na te wakacje, ale też na ferie i kolejne wakacje. Nasze doświadczenie wykorzystaliśmy o rozwoju możliwości technologicznych. Nasi pracownicy oddziałów w ogóle nie są zaangażowani w bon, ponieważ zadanie realizowane jest w sposób cyfrowy – zauważa prof. Uścińska.

I dodaje: - Po kilku tygodniach o uruchomienia polskiego bonu zwracają się do nas różne organizacje, które odpowiadają za poszczególne świadczenia. Być może niektóre usługi mogłyby być rozwiązywane w taki sposób. Chodzi o świadczenia określone, które można wykorzystać w jakiejś instytucji. Z punktu widzenia emerytów, musimy wykorzystać doświadczenia z pandemii, aby w większym kierunku pójść w stronę robotyzacji.

Rozmowa w prof. Gertrudą Uścińską (link do strony zewnętrznej)