Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

ZUS z nagrodą eDukat

Zakład został wyróżniony za kampanię informacyjno-edukacyjną  „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy o usługach bankowych, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa finansowego. W ramach kampanii przedstawiane są informacje, które pokazują jak w łatwy i bezpieczny sposób korzystać z rachunku bankowego, pobierać emerytury na konto, płacić online i używać karty płatniczej. Zwracana jest też uwaga na poprawę bezpieczeństwa w zakresie ograniczenia ryzyka kradzieży, oszustwa czy też wyłudzeń.

statuetka e-dukat

Działania skierowane są przede wszystkim do seniorów (osób w wieku 60+) oraz osób pobierających zasiłki. Osoby starsze są grupą społeczną najbardziej narażoną na niebezpieczeństwa, zarówno te związane z oszustwami np. „na wnuczka”, jak i zagrożeniami w sieci. Dlatego umiejętność sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online są tak ważne. Ważne także w tych szczególnych czasach w jakich żyjemy – czasach pandemii covid-19.

Odbiorcy kampanii nabywają umiejętności dotyczące korzystania z urządzeń cyfrowych, internetu i usług elektronicznych, jak również zwiększają znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci oraz świadomość w zakresie zagrożeń, zwłaszcza obecnie w czasie pandemii COVID 19. Wiedza ta zapewnia osobom starszym nie tylko bezpieczeństwo osobiste, ale również cyfrowe i finansowe oraz możliwość sprawniejszego zarzadzania swoimi finansami. Dodatkowo ułatwia im załatwianie codziennych spraw, w tym tych urzędowych, robienie zakupów, płacenie rachunków czy kontakt z najbliższymi.

Kampania „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” ma charakter ogólnopolski.

Czytaj więcej o kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.