Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

Prof. Uścińska z nagrodą Made in Poland

Prezes ZUS odebrała nagrodę podczas Kongresu Made in Poland. Wydarzenie ma na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu.

W ramach wydarzenia poruszone są takie zagadnienia, jak kondycja gospodarcza producentów, wpływ programów rządowych na rozwój rodzimej gospodarki, rola firm rodzinnych, pozycja polskich producentów na arenie międzynarodowej czy strategia zarządzania w dobie kryzysu.

"To dla mnie ogromne wyróżnienie. W ostatnich miesiącach wraz z zespołem ZUS wykonaliśmy olbrzymią pracę. Pojawienie się Covid-19 postawiło przed Zakładem wiele wyzwań. Jako jedna z najważniejszych instytucji w kraju musieliśmy stanąć na wysokości zadania i szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość. Dziś z przekonaniem mogę powiedzieć, że ZUS jest nowoczesną instytucją. Postawiliśmy na innowacyjność i elektronizację. Wiele krajów UE z zazdrością patrzy na nasze osiągnięcia" - powiedziała prof. Uścińska podczas gali.

W kongresie biorą udział przedstawiciele organizacji pracodawców, ubezpieczeń społecznych, w tym szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska, przedsiębiorców, naukowców i dyplomatów z obu krajów, którzy debatują w kilku panelach tematycznych nad zagadnieniami takimi jak polski sukces makroekonomiczny na tle innych członków UE, miejsce Polski jako coraz powszechniejszego celu niemieckich inwestycji, unijna polityka klimatyczna i energetyczna jako szansa dla handlu i inwestycji modernistycznych w Polsce, promocja polskich firm sektora cyfrowego i polskich innowacji przemysłowych.