Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

ZUS - instytucjonalny lider w sieci

Badanie Megapanel PBI/Gemius, którego wyniki przytaczamy, analizuje oglądalność witryn i aplikacji internetowych. Pozwala zweryfikować ruch w Internecie i na tej podstawie określić między innymi profil użytkowników oraz intensywność korzystania przez nich z sieci globalnej. To ważne badanie dla wszystkich właścicieli i administratorów stron www. To cenna informacja płynąca od internautów na temat jakości oferowanych materiałów, możliwości oraz przejrzystości witryny.

Zgodnie z wynikami badań Megapanelu strona internetowa ZUS-u znajduje się na 243 pozycji pośród najbardziej popularnych polskich portali inetrnetowych i jest pierwszą na liście witryną instytucji publicznych. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników postrzega strony internetowe instytucji jako trudne i nieciekawe. ZUS zaś systematycznie wdraża innowacyjne e-rozwiązania w dostępie do informacji o ubezpieczeniach społecznych a także w obsłudze klienta przez Internet. Udogodnienia online dla płatników, świadczeniobiorców oraz ubezpieczonych sprawiają, że liczba odwiedzin oraz stałych użytkowników rośnie.


Badanie Megapanel PBI/Gemius jest najbardziej miarodajnym sondażem popularności witryn internetowych, tworzącym standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce. Prezentuje liczby i profil demograficzny a także sposób w jaki internauci korzystają z sieci. Co miesiąc badanie obejmuje kilka tysięcy witryn, a próba osób uczestniczących w badaniu wynosi około 15 tys. osób.