Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

Dni Ubezpieczonego w ZUS: polubić subkonto i nie tylko

Po co ZUS organizuje Dni Ubezpieczonego? - Po to, aby ci wszyscy, którzy niekoniecznie na co dzień pamiętają, że są ubezpieczeni w ZUS mieli okazję czegoś ważnego się dowiedzieć, porozmawiać z ekspertami, dopytać. Nasi świadczeniobiorcy - emeryci, renciści oraz nasi płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy mają zazwyczaj częsty kontakt z Zakładem, wiedzą, jak i gdzie korzystać z usług ubezpieczyciela, natomiast osoby tylko ubezpieczone w ZUS i pracujące np. na umowę o pracę - niekoniecznie - mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS.
Ale to nie wszystko. ZUS chce zaktywizować ubezpieczonych, zachęcić do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych: pue.zus.pl. - Za pomocą pue.zus.pl możemy mieć dostęp do naszej historii ubezpieczeniowej, możemy wyliczyć prognozowaną emeryturę, złożyć któryś z urzędowych wniosków. Wszystko w pełni bezpiecznie i bezpłatnie. Podczas Dni Ubezpieczonego pokazujemy, jak korzystać z PUE, przekonujemy, że warto brać sprawy w swoje ręce, a dodatkowo od razu uwierzytelniamy profil na platformie - tłumaczy Ewa Kosowska.

Dyżury telefoniczne ekspertów Centrali ZUS
Zadzwoń: warto wiedzieć więcej

Codziennie od godz. 10.00 do 13.00 eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym.

Tematyka dyżurów:

 • 6 października 2014 r.  
  Pracujesz na umowę o pracę, umowę zlecenia?
  Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.
   
 • 7 października 2014 r.
  Jesteś nianią? Jesteś osobą sprawującą opiekę nad dzieckiem? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński?
  Poznaj zasady ubezpieczeń.
   
 • 8 października 2014 r.
  Pracujesz za granicą?
  Dowiedz się, na jakich zasadach podlegasz ubezpieczeniom społecznym.
   
 • 9 października 2014 r.
  Twoje konto i subkonto w ZUS
  Dowiedz się, dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS.
   
 • 10 października 2014 r.
  Prowadzisz biznes?
  Sprawdź, co musisz wiedzieć o składkach.