Ścieżka nawigacji

Menu nawigacji

Aktualności

Ogromne zainteresowanie programem Dobry Start

Od 1 lipca można wysyłać elektronicznie wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. W ciągu doby do ZUS wpłynęły ich ponad 293 tys. na 420,6 tys. dzieci. Za pośrednictwem platformy PUE ZUS klienci przekazali 62,7 tys. wniosków. Rośnie też liczba osób, które zakładają konta na platformie. W ciągu jednego dnia na taki krok zdecydowało się ponad 28 tys. osób, co oznacza że konto na PUE posiada już blisko 7,36 mln klientów.

– Zainteresowanie programem Dobry Start jest bardzo duże. W ciągu pierwszej doby od uruchomienia specjalnej infolinii nasi konsultanci odebrali pond 3 tys. telefonów. Przyjmujemy i obsługujemy wnioski bez żadnych zakłóceń – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu.

Od lipca tego roku za obsługę programu Dobry Start odpowiada ZUS. Wnioski można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy PUE ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej. Świadczenie w wysokości 300 zł trafi na wskazany numer rachunku bankowego do końca września (w przypadku wniosków złożonych do 31 sierpnia), lub w ciągu dwóch miesięcy od otrzymania wniosku (jeśli wpłyną po 31 sierpnia).

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na zakup podręczników i akcesoriów szkolnych dla dziecka uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Więcej o świadczeniu z programu Dobry Start.