Ścieżka nawigacji

Aktualności

W Dzień Babci i Dziadka i nie tylko, czyli bezpiecznie, zdrowo i bezgotówkowo z ZUS

Dzień Babci i Dziadka to tradycyjnie okazja do podziękowań, życzeń i prezentów. Jest też świetnym momentem do okazania wsparcia i pomocy np. w cyfrowym świecie. Seniorzy często obawiają się korzystania z nowych technologii, np. bankowości elektronicznej. Wydaje im się to trudne i skomplikowane, a jak wszyscy dobrze wiemy, nie taki diabeł straszny jak go malują. Posiadanie konta w banku i otrzymywanie na nie świadczeń z ZUS to dla seniorów wygoda i bezpieczeństwo, również to zdrowotne, zwłaszcza teraz w czasie pandemii.

Korzyści dla osób starszych jakie niesie kont w banku i korzystanie z bankowości elektronicznej przedstawili uczestnicy konkursu ogłoszonego przez ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. W formie filmów, plakatów i komiksów pokazują, że to nic trudnego.  

Listę laureatów i ich prace publikujemy na stronie internetowej konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

A wszystkim seniorom – babciom i dziadkom życzymy z okazji ich święta przede wszystkim zdrowia, wielu radości, uśmiechu na co dzień, pogody ducha i oczywiście bezpieczeństwa.

Plakat Krystyny Zych, łódź na morzu

Krystyna Zych, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu - I miejsce w kategorii plakat, szkoły podstawowe, kl. 7-8