Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością ruchu w Oddziale ZUS w Sosnowcu

Obsługa klientów

Klienci są obsługiwani w Sosnowcu w budynku B przy ul. Partyzantów 1.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem przy ul. Partyzantów, przy wejściu do sali obsługi klientów, są wyznaczone trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku

Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku B wejściem od ul. Partyzantów. Przy wejściu znajduje się pochylnia. Drzwi do budynku od strony pochylni nie otwierają się automatycznie. Przy wejściu znajduje się dzwonek z informacją "Pomoc dla niepełnosprawnych". Naciśnij dzwonek, aby uzyskać pomoc w otwarciu drzwi. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do budynku - do zakończenia prac inwestycyjnych w 2027 r.

Uwaga, do budynku B można dotrzeć także wejściem od budynku A. Między budynkiem A, a budynkiem B jest do pokonania 11 stopni schodów. Aby ułatwić osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim dotarcie z budynku A do budynku B, zainstalowano platformę.

Drzwi wejściowe do budynku

Drzwi wejściowe do budynku otwierają się automatycznie.

Wewnątrz budynku

Sala obsługi klientów znajduje się na parterze, po lewej stronie od wejścia do budynku. Drzwi wejściowe do sali nie otwierają się automatycznie. W otwarciu drzwi pomoże Ci pracownik ZUS lub ochrony. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do sali - do zakończenia prac inwestycyjnych w 2027 r. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się po prawej  stronie od wejścia do budynku, na wprost sali obsługi klientów, obok windy. 

Utrudnieniem w dostaniu się do toalety są ciężkie drzwi przeciwpożarowe. Zwróć się o pomoc w otwarciu drzwi do pracownika sali lub ochrony. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny - do zakończenia prac inwestycyjnych w 2027 r.

 

Jednostki podległe:

 • Rozwiń menu Zwiń menu Inspektorat w Dąbrowie Górniczej

  Obsługa klientów

  Klienci są obsługiwani w Dąbrowie Górniczej w budynku przy ul. Kościuszki 48.

   

  Miejsca parkingowe

  Przy budynku przy ul. Kościuszki, po jego lewej stronie są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

   

  Wejście do budynku

  Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku wejściem od ul. Kościuszki 48 (od strony parkingu). Wejście to jest zorganizowane z poziomu chodnika.  

   

  Drzwi wejściowe do budynku

  Drzwi wejściowe do budynku otwierają się automatycznie.

   

  Wewnątrz budynku

  Sala obsługi klientów znajduje się na parterze, po prawej stronie od wejścia do budynku. Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych.

   

  Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

  Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się po lewej stronie od wejścia do budynku, w pobliżu sali obsługi klientów.

 • Rozwiń menu Zwiń menu Inspektorat w Jaworznie

  Obsługa klientów

  Klienci są obsługiwani w Jaworznie w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 274.

  Uwaga, w związku z prowadzonymi pracami remontowymi od 14 września 2021 r. do końca grudnia 2021 r., będą występowały utrudnienia dla klientów, a w szczególności osób z niepełnosprawnością ruchu.

   

  Miejsca parkingowe

  Podczas remontu jest zamknięty parking przed budynkiem przy ul. Grunwaldzkiej. Natomiast z tyłu budynku są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Do miejsc tych możesz wjechać od ul. Grunwaldzkiej i ul. Cegielnianej.

   

  Wejście do budynku

  Osoby z niepełnosprawnością ruchu - jak i wszyscy klienci - mogą dostać się wejściem z tyłu budynku. Wejście to jest zorganizowane z poziomu chodnika. 

   

   

  Drzwi wejściowe do budynku

  Drzwi wejściowe do budynku nie otwierają się automatycznie. Przy wejściu znajduje się dzwonek z informacją "Pomoc dla niepełnosprawnych". Naciśnij dzwonek, aby uzyskać pomoc w otwarciu drzwi.   

   

  Wewnątrz budynku

  Sala obsługi klientów znajduje się na parterze.

  Podczas remontu utrudnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchu są schody prowadzące od drzwi wejściowych z tyłu budynku do holu przed salą. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać schodów, naciśnij dzwonek z informacją "Pomoc dla niepełnosprawnych", który znajduje się przed drzwiami wejściowymi do budynku. Zejdzie do Ciebie pracownik sali obsługi klientów i pomoże Ci w załatwieniu sprawy. W ten sposób zapewniamy klientom ze szczególnymi potrzebami dostęp alternatywny do obsługi spraw - do czasu zakończenia remontu w grudniu 2021 r.

  Drzwi do sali otwierają się automatycznie. 

   

  Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

  Od 14 września 2021 r. osoby z niepełnosprawnością ruchu poruszające się na wózku inwalidzkim nie mają możliwości skorzystania z toalety przystosowanej do ich potrzeb.

   

  Uwaga, najbliższą placówka ZUS dostępną dla osób z niepełnosprawnością jest Oddział ZUS w Sosnowcu, przy ul. Partyznatów 1.

 • Rozwiń menu Zwiń menu Inspektorat w Zawierciu

  Obsługa klientów

  Klienci są obsługiwani w Zawierciu w budynku przy ul. Blanowskiej 2.

   

  Miejsca parkingowe

  Przed budynkiem przy ul. Blanowskiej są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

   

  Wejście do budynku

  Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą dostać się do budynku wejściem głównym przy ul. Blanowskiej. Wejście jest zorganizowane z poziomu chodnika. 

   

  Drzwi wejściowe do budynku

  Drzwi wejściowe do budynku otwierają się automatycznie.

   

  Wewnątrz budynku

  Sala obsługi klientów znajduje się na parterze, po prawej stronie od wejścia do budynku.  Wewnątrz budynku nie ma barier budowlanych. Drzwi do sali otwierają się automatycznie.

   

  Toaleta dla osób z niepełnosprawnością

  Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu znajduje się na parterze, po lewej stronie od wejścia do budynku.