Patronaty ZUS
22 czerwca 2016
Przyznawanie patronatów, udział ekspertów ZUS w przedsięwzięciach edukacyjnych
I . POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zwany dalej Zakładem, może objąć patronatem przedsięwzięcia o tematyce związanej z zakresem działalności Zakładu, popularyzujące wiedzę o ubezpieczeniach społecznych oraz mające na względzie dobro publiczne.
- Zakład może objąć patronatem przedsięwzięcia organizowane przez podmioty publiczne, komercyjne, organizacje non-profit, w tym przez prasę i media elektroniczne, jeżeli są zgodne z misją i celami Zakładu oraz zostaną uznane za użyteczne dla polityki informacyjnej oraz edukacyjnej Zakładu.
- Powyższe przedsięwzięcia powinny mieć zasięg międzynarodowy, ogólnopolski, ponadregionalny lub regionalny.
- Patronat Zakładu stanowi wyróżnienie honorowe i nie oznacza deklaracji wsparcia finansowego oraz techniczno-organizacyjnego.
- W przypadku przedsięwzięć cyklicznych patronat jest przyznawany każdorazowo na jedną edycję.
- Zakład zastrzega sobie prawo do wpływu na zakres merytoryczny przedsięwzięcia, tj. do weryfikacji i akceptacji ostatecznej treści informacji i jej nośników oraz kanałów komunikacji.
- Zaangażowanie Zakładu w przedsięwzięcie nie może być wykorzystywane do bezpośredniego wsparcia promocji marki produktu lub firmy.
II. ZASADY UDZIAŁU PRZEDSTAWICIELI ZAKŁADU W DZIAŁANIACH EDUKACYJNYCH OBJĘTYCH PATRONATEM ZAKŁADU
-
Zakład może wyrazić zgodę na udział przedstawicieli Zakładu w charakterze wykładowców (ekspertów) w przedsięwzięciach edukacyjnych: szkoleniach, seminariach, konferencjach lub warsztatach o tematyce związanej z zakresem działalności Zakładu, popularyzujących wiedzę o ubezpieczeniach społecznych oraz mających znaczenie dla dobra publicznego.
- Ewentualna odpłatność ponoszona przez uczestników przedsięwzięcia edukacyjnego na rzecz organizatora może dotyczyć wyłącznie udokumentowanych kosztów o charakterze organizacyjno - technicznym (kosztów wynajęcia sali, transportu, wyżywienia, tłumaczeń czy też powielenia materiałów).
- Przedstawiciele Zakładu biorą udział w przedsięwzięciu edukacyjnym nieodpłatnie.
- Wnioski rozpatrywane są według kolejności wpływu, z uwzględnieniem możliwości kadrowych i organizacyjnych wynikających z obowiązku realizacji ustawowych zadań Zakładu.
- Wniosek powinien zawierać zobowiązanie zapewnienia - na koszt organizatora - dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania przedstawicieli Zakładu.
- Sposób transportu powinien być wybierany adekwatnie, z uwzględnieniem czasu
i kosztów dojazdu oraz środków transportu dostępnych na danej trasie.
III. TRYB PRZYZNAWANIA PATRONATÓW
- Z wnioskiem o przyznanie patronatu występuje organizator przedsięwzięcia, przesyłając wypełniony formularz, który jest dostępny na stronie internetowej Zakładu.
- Do wniosku należy dołączyć program przedsięwzięcia, a w przypadku konkursu jego regulamin.
- Zakład może żądać dodatkowych informacji dotyczących przedsięwzięcia, organizatora i uczestników.
- Wniosek o patronat wraz z załącznikami powinien zostać złożony najpóźniej na osiem tygodni przed planowanym rozpoczęciem przedsięwzięcia.
- Wypełniony formularz wniosku wraz z załącznikami należy przesyłać w formie listownej na adres:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Gabinet Prezesa ZUS
ul. Szamocka 3, 5
01-748 Warszawa
lub elektronicznej: patronat@zus.pl
-
Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.
- Odpowiedź dotycząca decyzji o patronacie Zakładu udzielana jest w formie listownej lub mailowej.
- W przypadku przyznania patronatu organizator przedsięwzięcia zobowiązany jest do umieszczenia w materiałach informacyjno-promocyjnych związanych z tym wydarzeniem informacji o patronacie oraz logo Zakładu, które zostanie przesłane w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez organizatora.
- "Zasady przyznawania patronatów, udział ekspertów Zakładu w przedsięwzięciach edukacyjnych" mają również zastosowanie w przypadku wystąpienia z wnioskiem o reprezentowanie Zakładu w Komitecie Honorowym danego przedsięwzięcia.
V. COFANIE PRAW DO PRZYZNANYCH PATRONATÓW
- W szczególnie uzasadnionych przypadkach, Zakład może odebrać przyznany wcześniej patronat, zrezygnować z udziału w Komitecie Honorowym, odwołać uczestnictwo przedstawicieli Zakładu w roli ekspertów.
- O podjętej decyzji organizator informowany jest niezwłocznie w formie listownej.