Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Wiemy, kto spotka się w finale Olimpiady ZUS!

Uczniowie osiągnęli już wiele, bo pokonali rywali na etapie szkolnym i wojewódzkim. Uzyskali też imponujące wyniki – aby dojść do finału, reprezentacja województwa w tegorocznej edycji Olimpiady musiała zdobyć minimum 20 punktów (na 25). O tym, które miejsce zajął zespół zadecydowały zdobyte punkty oraz czas, w jakim rozwiązany został test.

Dwie drużyny – przedstawiciele województwa świętokrzyskiego i podlaskiego zdobyły maksymalną liczbę punktów! Niestety, w tym roku zabraknie przedstawicieli jednego z województw - jego reprezentanci nie uzyskali wymaganych 80 proc. poprawnych odpowiedzi z testu, tj. 20 punktów i nie będą reprezentować swojego województwa podczas finału.

W finale zobaczymy także 2 zespoły, które zakwalifikowały się z drugiego miejsca. Dzikie karty otrzymały: drużyna z województwa wielkopolskiego i podlaskiego (obie zdobyły po 23 punkty).

Lista zespołów zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady ZUS (plik pdf 429kb).

Etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się 11 stycznia 2022 r. Wzięło w nim udział 936 uczniów z 312 szkół z całej Polski.

To ósma edycja olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Od roku szkolnego 2021/2022 olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. To oznacza, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i przygotowanie do niego uczniów.

Gratulujemy sukcesu finalistom. Do zobaczenia 8 kwietnia!