Ścieżka nawigacji

Aktualności

2 lata z Polskim Bonem Turystycznym

Wciąż pozostaje 776 tys. bonów na kwotę 528 mln zł, które jeszcze w ogóle nie zostały aktywowane. Łączna liczba bonów, które czekają na wykorzystanie (nieaktywne, aktywne, ale niewykorzystane i częściowo wykorzystane), to ponad 2 mln.

Jak aktywować bon

Osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu, mogą to zrobić  na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].  Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami (instrukcja Jak aktywować bon, przeglądać dane i sprawdzać historię transakcji" (plik docx, 666 kb).

Do kiedy można wykorzystać bon

Bon turystyczny ważny jest do końca września tego roku. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, natomiast sama usługa może się odbyć nawet po tym terminie.

W całym kraju płatność bonami przyjmuje około 27 tys. podmiotów. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.