Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Bielsko-Biała: inauguracja projektu „Lekcje z ZUS”

W spotkaniu ze strony ZUS uczestniczyli – Dyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej Marek Magiera oraz koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Monika Willmann. Nauczyciele, którzy jeszcze nie brali do tej pory udziału w „Lekcjach z ZUS”, mogli uzyskać pełną informację na temat projektu edukacyjnego Zakładu.  Natomiast zaangażowanych już w realizację lekcji nauczycieli zachęcaliśmy do udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej oraz Prodziekan WSFiP dr. inż. Adam Żabka poprowadzili wykład pt. „Twoja jesień życia”. Podczas wykładu prelegenci przekonywali, że o emeryturze trzeba myśleć od pierwszego podjęcia pracy, przez całe życie zawodowe. Uświadomili obecnym młodym ludziom jak ważne są nasze składki na ubezpieczenia społeczne, dodatkowe odkładanie na emeryturę oraz długość naszej aktywności zawodowej.

W ramach wykładu Dyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej przybliżył uczniom również inne projekty edukacyjne, które prowadzi Zakład. W szczególności  „Lekcje z ZUS” – ich zakres, cel oraz statystykę projektu z lat 2014-2018. Dyrektor przekonywał o tym, że warto wiedzieć więcej o ubezpieczeń społecznych, gdyż jest to istotna wiedzy przy podejmowaniu wielu decyzji – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Podczas spotkania obecni nauczyciele otrzymali od nas materiały dydaktyczne, które przygotowaliśmy w ramach projektu „Lekcje z ZUS” dla ucznia i nauczyciela oraz plakaty. Uczniom rozdaliśmy także ulotki informacyjne o projekcie.