Ścieżka nawigacji

Aktualności

Coraz więcej wniosków o 300+ przez PUE ZUS

Od 1 lipca można wysyłać elektronicznie wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. W ciągu tygodnia do ZUS wpłynęło ich niemal 800 tys. na ponad 1,1 mln dzieci. Za pośrednictwem platformy PUE ZUS klienci przekazali 177 tys. wniosków.

Na założenie konta na platformie decyduje się codziennie kilkadziesiąt tysięcy osób. W efekcie konto na PUE ZUS ma ponad 7,5 mln klientów, a w ciągu zaledwie pięciu dni przybyło ponad 210 tys. nowych użytkowników platformy.

Od lipca tego roku za obsługę programu Dobry Start odpowiada ZUS. Wnioski można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem platformy PUE ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej. Im wcześniej złożony wniosek, tym szybciej 300 zł trafi na wskazany numer rachunku bankowego – do końca września w przypadku wniosku złożonego do 31 sierpnia, lub w ciągu dwóch miesięcy od wpłynięcia wszystkich dokumentów.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na zakup podręczników i akcesoriów szkolnych dla dziecka uczącego się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.