Ścieżka nawigacji

Aktualności

Działania ZUS w 2020 r. - raport specjalny

W roku 2020 największym wyzwaniem dla ZUS był udział w projektowaniu i wdrażaniu Tarczy Antykryzysowej. W ramach wsparcia z ZUS rozpatrzonych zostało kilka milionów wniosków, które dotyczyły wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego, świadczenia postojowego czy dodatku solidarnościowego, ale także zwolnienia ze składek i innych ulg w ich opłacaniu.
ZUS zapewnił też obsługę informatyczną i finansową Polskiego Bonu Turystycznego oraz wsparcie telefoniczne dla klientów w tym zakresie.

Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu swoich pracowników, ZUS pomógł milionom obywateli. Sprostał trudnemu zadaniu obsługi klientów w czasie pandemii i płynnie wprowadził nowe, wygodne usługi. Bardzo szybko przystosował też systemy informatyczne, aby sprawnie przyjmować wnioski i wypłacać potrzebne świadczenia.

W raporcie specjalnym „Działania ZUS w 2020” znajdują się informacje podsumowujące przede wszystkim realizację nowych zadań, nałożonych na Zakład w 2020 r. Trzeba jednak pamiętać, że choć były one dla pracowników ZUS priorytetowe, nie zwolniły ich z wykonywania bieżących, standardowych obowiązków.

Raport specjalny „Działania ZUS w 2020" (plik pdf 1,2mb)