Ścieżka nawigacji

Aktualności

Nagradzamy instytucje wspierające przedsiębiorców – kapituła już wybrana

Przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw zostali członkami Kapituły konkursu „Filary ubezpieczeń” (lista instytucji, plik docx 48 kb). Będą nagradzać wszystkich tych, którzy nie tylko rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków składkowych, ale także aktywnie wspierają i działają na rzecz przedsiębiorców oraz propagują ideę ubezpieczenia społecznego.

Kapituła będzie przyznawała wyróżnienia w ramach konkursu „Filary ubezpieczeń” w trzech kategoriach. Płatnicy, którzy prawidłowo wypełniali obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków, zostaną nagrodzeni w kategorii „Rzetelny Płatnik”. Nagrodę „Dobry Przykład” otrzymają natomiast ci, którzy aktywnie współpracowali z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców, m.in. przy programie Płatnik, ePłatnik, e-Akta, czy e-ZLA. „Nadzieja ubezpieczeń” przypadnie zaś tym, którzy uczestniczą w programach edukacyjnych: „Projekt z ZUS”, „Lekcje z ZUS”, „Akademia Ubezpieczeń Społecznych” i innych.

Nagrody zostaną wręczone podczas inauguracji piątej edycji Tygodnia Przedsiębiorcy (TP), cyklicznie (co dwa lata) organizowanego wydarzenia dla prowadzących działalność gospodarczą. W tym roku odbędzie się ono w dniach 23-27 września we wszystkich placówkach ZUS. Tegoroczna edycja TP jest realizowana we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, gdyż ZUS jest partnerem strategicznym kampanii PIP "Pracuję legalnie". To szansa, aby w jednym miejscu móc skorzystać z porad specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z prowadzeniem działalności, także te związane z nowymi przepisami. Pracownicy ZUS przypomną o przysługujących ulgach w opłacaniu składek (np. Ulga na Start, Mały ZUS), zwrócą też uwagę na konsekwencje takiego wyboru – niższe składki, choć to chwilowa ulga, oznaczają w przyszłości niższe świadczenia.

Przedsiębiorców zapraszamy także do udziału w seminariach związanych z korzyściami legalnego zatrudnienia. Dokładny program ukaże się już wkrótce na stronie www.zus.pl.