Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Olimpijczycy już po I etapie

Znamy już zespoły, które zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady. Z 774 zgłoszonych szkół do kolejnego etapu przeszło 314 reprezentacji liceów, techników i szkół zawodowych. Etap wojewódzki odbędzie się 14 marca tego roku, a finał w centrali ZUS w Warszawie - 26 kwietnia. Finaliści oprócz indeksu KUL mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia także na innych uczelniach.

Tegoroczne podniesienie rangi konkursu do statusu Olimpiady mocno wpłynęło na zainteresowanie imprezą wśród uczniów. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła 19 000 osób, a edycji 2016/2017 było ich o 5,5 tys. więcej. Ponad 4 tys. uczniów zgłoszono w samym województwie śląskim. Ponad 2 tys. chętnych zgłosiły szkoły w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim, a także małopolskim i łódzkim. W dwóch dotychczasowych edycjach wzięło udział 30 tys. uczniów z blisko 900 szkół.

Rok szkolny 2016/2017 jest już trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. U źródeł powstania projektu leży bardzo nikła świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, co potwierdza ostatnie badanie opinii publicznej prowadzone przez Instytut Spraw Publicznych oraz Millward Brown. W nim aż 40 proc. ankietowanych stwierdza, że za wysokość składek na ubezpieczenia społeczne odpowiada w Polsce ZUS.

Wyniki I etapu Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" dostępne są w zakładce OLIMPIADA WIEDZY.