Ścieżka nawigacji

Aktualności

Pierwszy milion w programie Dobry Start

Od 1 lipca można wysyłać elektronicznie wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. Przez niecałe dwa tygodnie do ZUS wpłynęło ich już ponad milion, na 1,5 mln dzieci.

Od tego roku wnioski o świadczenie 300+ można składać wyłącznie w formie elektronicznej – za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia oraz platformy PUE ZUS. Dotychczas najwięcej, bo ponad 714 tys. wniosków trafiło do ZUS przez serwisy banków. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się platforma PUE ZUS, na której specjalny kreator pomaga wypełnić wniosek. Skorzystało z niego już niemal 230 tys. osób.

– Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Warto podkreślić, że wszystkie osoby, które mają problem ze złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS – mówi Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Obsługą i wypłatą świadczeń z programu Dobry Start od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia z programu Dobry Start. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.