Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Półfinał olimpiady ZUS za pasem

W półfinale olimpiady ZUS trzyosobowe zespoły rozwiązują test, który składa się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej. Do finału awansują najlepsze drużyny z województw, pod warunkiem, że zdobędą co najmniej 22 na 25 punktów. Jeżeli więcej niż jedna drużyna uzyska najlepszy wynik, w tegorocznej edycji przewidujemy dogrywkę (maksymalnie dwie).

Naszym półfinalistom już gratulujemy, że znaleźli się w gronie najlepszych 325 szkół (z 1009, które brały udział w etapie szkolnym olimpiady). Zachęcamy do obserwowania nas na Facebooku, gdzie uczestnicy olimpiady znajdą wskazówki, jak przygotować się do półfinału. Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowują się z dwu podręczników do „Lekcji z ZUS”: materiałów dla ucznia oraz materiałów dla nauczyciela.

Lista półfinalistów dostępna jest na stronie zus.pl/edukacja.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W tym roku do Olimpiady przystąpiło ponad 34 tys. uczniów. Od początku projektu tj. od roku szkolonego 2014/2015 w zmaganiach wzięło udział ponad 118 tys. młodych osób. Początkowo młodzież brała udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który w roku 2016/2017 został przekształcony w Olimpiadę pod tą samą nazwą.