Ścieżka nawigacji

Aktualności

Ponad 1 mld zł wypłacony w ramach programu Dobry Start

Od 1 lipca można składać wnioski o wypłatę 300 zł z programu Dobry Start. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli ich już blisko 2,8 mln.

Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego ZUS wypłacił prawie 3,4 mln świadczeń, a do rodzin trafił ponad miliard złotych.

Program „Dobry start” to ważne wsparcie dla rodzin - na wyprawkę szkolną dla uczących się dzieci, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), sprawdzi wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Więcej informacji o świadczeniu z programu Dobry Start.